Zajęcia i warsztaty

W AKUKU wybieramy dla Was tylko takie edukacyjne warsztaty i zajęcia, które są prowadzone z pasją i dostosowane do wieku dzieci.

MUSICAL BABIES – to nauka języka angielskiego poprzez rymowanki, piosenki, muzykę, ruch oraz sensoryczne pomoce naukowe. Dzieci osłuchują się z akcentem i w lot łapią całe fragmenty angielskich piosenek. To na pewno piękny prezent dla malucha na początek jego nauki języków obcych i spore ułatwienie na późniejsze lata.

SENSOPLASTYKA® –  zajęcia polegają na swobodnej zabawie z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej przestrzeni pełnej nowych faktur, smaków, i zapachów. Wszystkie produkty i barwniki użyte na zajęciach są jadalne, a przez to bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Sensoplastyka ® to czas dla dzieci i ich kreatywnych pomysłów, zabawy, współpracy, doświadczania sensorycznego. Dzieci mają na zajęciach możliwość rozwijania swojej decyzyjności, samoświadomości, pewności siebie oraz umiejętności współpracy.

DOGOTERAPIA – zajęcia odgrywają znaczącą rolę w rozwijaniu umiejętności okazywania emocji i uczuć. Dzięki warsztatom z psem dzieci uczą się respektowania potrzeb zwierząt i poznają zasady bezpiecznego zachowywania się w ich obecności. Zajęcia z udziałem psa wspomagają sprawność fizyczną, psychiczną młodego człowieka, a także komunikację i to zarówno werbalną, jak i niewerbalną oraz stanowią podstawę do rozwijania relacji interpersonalnych. Dodatkowo kontakt z czworonogiem potrafi znacznie złagodzić stres.

WARSZTATY PRZYRODNICZE – zajęcia prowadzone przez firmę Owady i Spółka wielokrotnie udowodniły nam, że lekcja przyrody nie musi być nudna. Na warsztatach dzieci nie tylko słuchają, ale także doświadczają – mają okazję wypróbować sprzęt, a nawet potrzymać żywe zwierzęta. Dzięki temu o wiele chętniej i łatwiej przyswajają wiedzę.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE – warsztaty na których dzieci będą miały okazję wykonać własne, małe dzieła sztuki. Ćwiczymy umiejętność skupienia, rozwijamy wrażliwość na kolory i precyzję. Wyklejamy, wycinamy, rysujemy – wszystkie chwyty dozwolone, ale przede wszystkim dobrze się bawimy.

Chcesz uczestniczyć w zajęciach? Poniżej możesz zarezerwować miejsce w grupie: